Gymnázium Jaroslava Heyrovského - škola hlavního města Prahy

Za španělštinou

Výměnný pobyt  s gymnáziem IES Las Musas v Madridu

V dubnu a červnu školního roku 2014/2015 se naše gymnázium zapojilo do výměnného pobytu s ubytováním v rodinách studentů gymnázia IES Las Musas v Madridu. Na projektu pracovali pedagogové Mgr. Soňa Mališová a Bc. Darío Romero.
22 našich studentů se ubytovalo u svých španělských protějšků v Madridu, kde jsme strávili týden od 12. do 19. dubna 2015. V Madridu vše proběhlo bez problémů a na konci pobytu si studenti s sebou odváželi spoustu zkušeností, a to jak vědomostních, tak kulturních.
Naši studenti se svými rodinami přivítali své španělské přátele v Praze 13. června 2015. Po celý týden, kdy byli španělští studenti v českých rodinách, se zde cítili příjemně a oceňovali milé přijetí českými rodinami.
Můžeme konstatovat, že výměnný pobyt s gymnáziem IES Las Musas proběhl úspěšně, a to jak po stránce sociokulturní, tak i vzdělávací.
Za důvěru a podporu v organizaci projektu děkujeme zejména vedení Gymnázia Jaroslava Heyrovského a za spolupráci kolegyním Mgr. Dáše Antošíkové a PhDr. Marii Jungmannové.

-Bc. Darío Romero Carrión, Mgr. Soňa Mališová-

Více fotografií zde


 

Výměnný pobyt - Alcalá de Henares


Někteří naši studenti z tercií až kvint se zúčastnili výměnného pobytu se španělskou církevní školou Filipenses v Alcalá de Henares za doprovodu paní profesorek Marie Jungmanové a Dagmar Antošíkové.
Byli jsme ubytováni v hostitelských rodinách po celém městě.
Program byl rozsáhlý a celkově zaměřený na poznávání španělské kultury, památek a zvyků. Za kulturou jsme se vydali jak po domovském městě Alcalá, tak i do Madridu – zde jsme, mimo jiné, viděli Královský palác a navštívili muzeum Prado, kde jsou umístěny některé z nejznámějších obrazů světa – a do Toleda – prochodili jsme skrz naskrz celé město a poznali ho tak jako celek. V každém z měst jsme strávili jeden den a zbývající dny jsme věnovali sportu a aktivitám v rodině či ve škole.
Těšíme se, až budeme moci ukázat našim španělským přátelům Prahu a přilehlé oblasti!

-Anna Fantová  4.b-
 

Více foto zde.