Aktuality

Česká lingvistická olympiáda

Karolína Suchá z 5.C po suverénním postupu ze školního kola do kola regionálního uspěla i ve velké konkurenci dalších studentů z celé České republiky a postoupila do ústředního kola České lingvistické olympiády.  Gratulujeme k úspěchu a držíme palce pro další postup!

Přednáška Radkina Honzáka

Minulý týden jsme měli v kinosále našeho gymnázia možnost vyslechnout přednášku renomovaného psychiatra Radkina Honzáka.  Pan doktor vstřícně přijal naše pozvání a během dvou vyučovacích hodin nás obohatil nejen o poznatky týkající se některých našich historických osobností, ale též o svůj nadhled a smysl pro humor, pro kteréžto své vlastnosti je dobře znám. 

Zeměpisná olympiáda

Začátkem ledna se na našem gymnáziu opět uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády. Celkem se jí letos zúčastnilo 40 žáků napříč všemi ročníky od prim po oktávy

MFF UK – optika

Ve čtvrtek 12.1. 2023 se všechny oktávy vydaly na katedru MFF UK, kde se účastnily přednášky na téma optika. Zábavnou a zajímavou formou nám byly vysvětleny a názorně ukázány optické jevy, kterými se zabýváme v hodinách fyziky, jako je například polarizace, lom a odraz, difrakce světla.        

Potravinová sbírka

Ve dnech od 30. 11. do 9. 12. 2022 probíhala na našem gymnáziu potravinová sbírka ve spolupráci s farní charitou Stodůlky. Studentům se podařilo vybrat celkem 158 kg potravin společně s finanční podporou ve výši 14 612 Kč.