Kalendář akcí
Březen 2024
1.3.
- Školní kolo olympiády ve francouzštině – písemná část; 7.a a 8.a
6. 3.
- Deskohraní 3 – 14:45 – 17:45 hod.; zájemci ze všech tříd
- Školní kolo olympiády z francouzštiny – ústní část; vybraní žáci 7.b
7. 3.
- Školní kolo olympiády ve španělštině – ústní část; primy – sekundy
8. 3.
- Školní kolo olympiády ve španělštině – ústní část; sexty – septimy
3.-8. 3.
- Lyžařský výcvikový kurz – Ramsau, Schladming, Rakousko; 2.a, 5.a
11. 3.
- Chemická olympiáda kategorie C – školní kolo (teoretická část); vybraní žáci ze sext
- Poznávací zájezd do Berlína; 4.a, 5.b
- Návštěva poslanecké sněmovny; vybraní žáci z kvint-oktáv
11.-13. 3.
- Zážitkový kurz, Invenio, Kunratice; 4.c
12. 3.
- Exkurze do Informačního centra SÚRAO; 5.b
13. 3.
- Exkurze NTM + workshop motory; 3.c
- Exkurze z fyziky – ÚJV Řež u Prahy; SCF 8.a-b
14. 3.
- Minisimulace Amerického kongresu (90. léta); vybraní žáci kvart – oktáv
- Benefiční koncert Zpíváme pro Tebe – Severočeské divadlo Ústí nad Labem; školní pěvecký sbor Heyvoice
17.-22. 3.
- Lyžařský výcvikový kurz Ramsau, Schladming, Rakousko; 5.b, 5.c
18. 3.
- Exkurze z fyziky – ÚJV Řež u Prahy; 8.c SCF
20. 3.
- Přednáška z kvantové fyziky; 8.a-c
- Exkurze z chemie – SÚRAO; 5.a
20.-22. 3.
- Zážitkový kurz, Invenio, Kunratice; 7.c
22.-24. 3.
- Maturitní soustředění M, F, IVT – Domov mládeže, Vítkova 12, Prha 8; vybraní žáci z oktáv
25. 3.
- Krajské kolo olympiády ve španělském jazyce; vybraní žáci z různých tříd
26. 3.
- Divadelní představení Hamlet, Divadlo ABC; 5.a-c, 6.a-c, 7.b,
- Divadelní představení Nikola Tesla, Divadlo Komedie; 2.a
28. 3.
- Velikonoční prázdniny – školní jídelna a plavecký bazén nejsou v provozu
Únor 2024
2. 2.
- Pololetní prázdniny (školní jídelna a plavecký bazén nejsou v provozu)
5.-9. 2.
- Jarní prázdniny (školní jídelna a plavecký bazén nejsou v provozu)
13. 2.
- Chemická olympiáda kategorie D – školní test; vybraní žáci kvart
14. 2.
- Pokusy z fyziky MFF UK – Termika a molekulová fyzika; 6.a
- Přednáška – Optika lasery; 8.a-c SCF
- Fyzikální procházka Prahou; 6.a
14.-16. 2.
- Zážitkový kurz, Invenio – Kunratice; 4.b
16. 2.
- FYZIKLÁNÍ – mezinárodní týmová soutěž; vybraní žáci
19.-21. 2.
- Zážitkový kurz, Invenio – Kunratice; 6.b
19. 2.
- Divadelní představení Antigona, Divadlo Komedie; členové KMD
- Poprask – volejbal; tercie a kvarty dívky
- Představení FIT ČVUT v Praze; zájemci z řad žáků gymnázia
- Přednáška na FFUK – Jak se rodí léky; zájemci ze semináře biologie
20. 2.
- Divadelní představení Antigona, Divadlo ABC; 8.a-c
- Poprask – volejbal; tercie a kvarty chlapci
21. 2.
- Obvodní kolo zeměpisné olympiády, Stanice přírodovědců Praha 5; výběr žáků
- Chemická olympiáda kategorie C – školní kolo praktická část; výběr žáků ze sext
- 16:30-18:00 v kinosále školy beseda O životě s vlastní židlí a asistenčním pejskovi Theovi; pro všechny zájemce
- Mercuria Laser Game; vybraní žáci z 6.a a 5.c, kteří postoupili do 2. kola soutěže
- Školní kolo olympiády ve španělském jazyce, kategorie ZŠ
22. 2.
- Školní turnaj v přehazované; vybrané žákyně primy – sekundy
- Školní kolo olympiády ve španělském jazyce, kategorie SŠ
23. 2.
- Soutěž v programování; vybraní žáci tercie, kvarty, septimy
26. 2.
- Školní kolo olympiády ve španělském jazyce – ústní část; tercie-kvarty
28. 2.
- Sběrová akce
25.-29.2.
- Lyžařský výcvikový kurz – Kreischberg, Rakousko; 2b, 2.c
28. 2. – 1.- 3.
- Zážitkový kurz, Invenio – Kunratice; 6.a
29. 2. – 7. 3.
- Studijně poznávací zájezd do Anglie – Cambridge a okolí; 4.a, 4.b
Leden 2024
8. 1.
- Divadelní představení Danny Smiřický – divadlo Na Vinohradech; členové KMD
10. 1.
- Pokusy z fyziky MFF UK – ionizující záření; 8.a-c
11. 1.
- Biologická olympiáda – školní kolo kategorie C,D
12. 1.
- Exkurze do Českého rozhlasu; 7.a-c SVS
16. 1.
- Obvodní kolo dějepisné olympiády, DDM Praha 5
- Exkurze – Osudová přitažlivost, Planetárium Praha; 5.a, 5.b
17. 1.
- Subterra Cup – krajské finále ve florbalu; vybraní žáci z kvint
- Školní kolo zeměpisné olympiády; vybraní žáci z prim – oktáv
- Olympiáda z německého jazyka; vybraní žáci z prim a sekund
18. 1.
- Pokusy z fyziky MFF UK – optika; 8.a-c
19. 1.
- Koncert v Rudolfinu – Bella Italia!; 4.a, 6.a (HV)
- Uzavření absence a klasifikace žáků za 1. pololetí šk. r. 2023/24
22. 1.
- Beseda o studiu na Fakultě financí a účetnictví VŠE; 8.a-c SCE2
- Preventivní program – Policie – Sociální patologické jevy; 1.a-c, 5.a-c
23. 1.
- Exkurze Laboratoř fyziky – Planetárium Praha; 4.c
- Preventivní program – Policie – Sociální patologické jevy; 6.a-c, 7.a-c
- Olympiáda v německém jazyce – školní kolo; vybraní žáci z tercií a kvart
- Veletrh vysokých škol Gaudeamus; 7.c
24. 1.
- Pokusy z fyziky MFF UK – akustika; 6.a-c
- Přednáška Pražský orloj; 7.a-c
- Preventivní program – Policie – Sociální patologické jevy; 2.a-c, 3.a-c
- Beseda o studiu na Fakultě financí a účetnictví VŠE; 8.a-c SCE1
25. 1.
- Odborné laboratorní cvičení na VŠCHT; 7.a-c SCCH
- Preventivní program – Policie – Sociální patologické jevy; 4.a-c
26. 1.
- Laboratorní část chemické olympiády – školní kolo kategorie D; vybraní žáci kvart
- Biologická olympiáda – kategorie A a B; vybraní žáci kvint – oktáv
- Preventivní program – Policie – Sociální patologické jevy; 8.a-c
30. 1.
- Školní kolo matematické olympiády pro SŠ (vyšší gymnázium)
31. 1.
- Pokusy z fyziky MFF UK – elektromagnetické vlnění; 7.a-c
- Tvůrčí dílna ND – Divadlo? Divadlo!; 5.a
- Prohlídka Ústřední knihovny na Mariánském náměstí s besedou; 2.c
- Divadelní představení ve FJ; 8.a FJ a vybraní žáci z 7.b
- Sběrová akce
- TU vydají v kmenové učebně vysvědčení žákům své třídy dle zvláštního rozpisu, výuka probíhá dle platného rozvrhu
Prosinec 2023
01. 12.
- Ekonomická olympiáda; 7.a-c SCE1
- Přednáška o energii; 7.a-c, 8.a-b SCF
5. 12.
- Filmové představení Planeta Praha, kino Atlas; 2.a-c
- Revolution train, protidrogový vlak Praha – Jinonice; 5.c
6. 12.
- Soutěž Deutsch macht Spaβ; vybraní žáci z kvart
- Olympiáda v českém jazyce; vybraní žáci z různých tříd
7. 12.
- Olympiáda v AJ kategorie II; tercie a kvarty
- Nácvik předtančení na maturitní ples; 8.a-c
8. 12.
- Školní kolo chemické olympiády kategorie B – test; vybraní žáci septim
- Maturitní ples v Lucerně
11. 12.
- Den otevřených dveří 16:30 – 18:30 hod.
12. 12.
- Koncert pro seniory Spolkový dům MČ Praha 13 od 14:00 hod.; pěvecký sbor GJH Hey voice
- Koncert pro rodiče a výstava děl žáků GJH, kinosál od 17:00 hod.
13. 12.
- Olympiáda z německého jazyka – školní kolo kategorie III; vybraní žáci
15. 12.
- Informace o studiu ekonomie na IES UK, v hodinách ZEK; 8.c, 8.a
16. 12.
- Jazyková zkouška FCE – AJ; vybraní žáci oktáv
18. 12.
- Národní divadlo – Na zdar Národního! dílna pro skupiny; 4.c
- Simulace Amerického kongresu – hospodářská krize 2008; zájemci z vyššího gymnázia
19. 12.
- Branný závod Legie; vybraní žáci kvint – oktáv
- Adventní zájezd do Drážďan; 3.a-b
20. 12.
- Jump park – odměna za sběrovou soutěž; 2.c
- Filmová přestavení Oppenheimer, Hunger Games v kině Cinestar Anděl; 1.a, 2.a-b, 4.a, 6.a, 7.a
- Beseda na téma Paměť s RNDr. Jiřím Martínkem, Ph.D.; 3.a-c, 5.a-c
21.-22. 12.
- Volné dny pro žáky v souladu s § 24 odst. zákona č. 561/2004 Sb. (školní jídelna a plavecký bazén nejsou v provozu)
23. 12. 2023 – 2. 1. 2024
- Vánoční prázdniny (školní jídelna a plavecký bazén nejsou v provozu)
Listopad 2023
01. 11.
- Cestování jako způsob života – přednáška Davida Solaře pro žáky, absolventy a přátele gymnázia
- Cukrovar Tereos TTD Dobrovice; 7.a-c
- Soutěž Filipův pohár – finanční gramotnost; 1.a-c (on-line během listopadu)
2. 11.
- Matematická soutěž MASO; vybraní žáci
- Příběhy z Nového světa, Obecní dům; 2.c
- Muzeum iluzí Praha; 5.a
- Stadtrundgang durch Prag; 8.a-c KNJ
3. 11.
- Krajské kolo logické olympiády, gymnázium Mensa; postupující žáci
6. 11.
- Školní kolo chemické olympiády kategorie B – praktické cvičení; vybraní žáci ze septim
- Informatická soutěž Bobřík informatiky; primy – septimy
7. 11.
- Přednáška Ústavu atmosféry AV ČR, výstava střediska společných činností AV ČR, Botanický ústav AV ČR; 6.a
8. 11.
- Návštěva Ústavu pro jazyk český a prohlídka Ústřední knihovny na Mariánském náměstí; 5.c
- Veřejná generálka na koncert, Obecní dům; 3.a, 3.c
- Divadelní představení V. Nezval – Valerie a týden divů, Národní divadlo; 5.b, 7.c
- Deskohraní – školní jídelna 14:45 – 18:00 hod.
9. 11.
- Týden Akademie věd ČR, UFCH J. Heyrovského AV ČR; 7.a-c SCCh
10. 11.
- Finálové kolo Energetické olympiády, FEL ČVUT; postupující žáci
15. 11.
- Výstava Pokoje, Hrzánský palác; 5.c
16. 11.
- Projekt Samet na školách – výroční událostí 17. listopadu – Přednáška Jak neztratit demokracii; kvinty – septimy
- Mezi školní konference – Next – Smíchovská střední průmyslová škola a gymnázium; vybraní žáci vyššího gymnázia
20. 11. – 3. 12.
- Výstava studentských prací „Metamorfózy“, přízemí Městský úřad Praha 13
21. 11.
- Pražský glóbus 2023 – finále kategorie B; vybraní žáci
22. 11.
- Česká lingvistická olympiáda; zájemci z různých tříd
- Pražský glóbus 2023 – finále kategorie C; vybraní žáci
23. 11.
- Vánoce? Ryba! – koncert v kostele sv. Šimona a Judy; 1.c
- Poprask – florbal; vybraní chlapci z tercií – kvart
24. 11.
- Matematická soutěž Náboj junior; vybraní žáci prim až kvart
- Subterra Cup – florbal; vybrané dívky z tercií – kvart
27. 11.
- Ekonomická olympiáda; 8.a-c SCE2
- Kooperativní závod, Mercuria Laser Game; vybraní žáci z kvint – oktáv
29. 11.
- Třídní schůzky 17:30 – 19:30 hod.
- 17 :00 – 17 :30 hod. setkání kolegia rady rodičů s vedením školy a předsedou školské rady
- Ekonomická olympiáda; 8.a-c SCE1, 7.a-c SCE2
- Národní technické muzeum – workshop Motory; 6.a
- Sběrová akce
- Subterra Cup – florbal; vybraní chlapci z tercií – kvart
30. 11.
- Školní kolo dějepisné olympiády
Říjen 2023
2. 10.
- Odborné laboratorní cvičení na Př.F UK Praha; SCCh 8.a-c
3. 10.
- Předání sponzorského daru – Stanice vodicích psů Jinonice; 2.b
- Exkurze z biologie – Botanická zahrada, skleník Fata Morgana – využití subtropických rostlin; 7.a
- Pražský pohár středních škol ve volejbalu; vybrané žákyně
6.-7. 10.
- Ideathon Prahy 13, KD Mlejn
12. 10.
- Exkurze ZOO Praha; 3.a
- Přespolní běh; vybraní žáci
13. 10.
- Divadelní představení v anglickém jazyce – Pygmalion – Divadlo Na Dlabačově; 5.a-c, 6.b
- Fotografování
- Energetická olympiáda
16. 10.
- Přednáška – Jak vznikají peníze; SCE septimy a oktávy
17.-24. 10.
- Poznávací zájezd do Francie a Ženevy; 8a, 8.c
18. 10.
- Školní kolo soutěže Pražský glóbus
20. 10.
- Exkurze NC ČNB – Lidé a peníze; 7.a-c SCE1
25. 10.
- Sběrová akce
- Exkurze NC ČNB – Lidé a peníze; 7.a-c SCE2
- Biologická exkurze ZOO Praha; 3.c
26.-27. 10.
- Podzimní prázdniny – školní jídelna a bazén nejsou v provozu
30.10.
- Exkurze -Hvězdárna Ondřejov; 8.a SCF, 8.b SCF, 8.c
31. 10.
- Anatomický ústav 1. LF UK – Muzeum normální a srovnávací anatomie; SCBi 8.a-c
- 13. studentská konference „Den jsem jako poslanec“ (simulace jednání Poslanecké sněmovny) na téma „Důchodová reforma aneb v kolika letech do důchodu?“; Vybraní žáci z vyššího gymnázia
Září 2023
4. 9.
- Zahájení školního roku 2023-24
- Třídní schůzky s rodiči žáků prim od 17:30 hod.
5. 9.
- Primy – 1.-4. vyuč. hod. třídnické práce, od 5. vyuč. hod. výuka dle rozvrhu
- Sekundy – oktávy – 1.-2. vyuč. hod. třídnické práce, od 3. vyuč. hod. výuka dle rozvrhu
6. 9.
- Seznamovací aktivity prim (budova gymnázia a okolí) 7:50 – 12:25 hod.
- Výuka dle rozvrhu
7. 9.
- Seznamovací aktivity prim (budova gymnázia a okolí) 7:50 – 12:25 hod.
13. 9.
- Ústní část maturitní zkoušky v podzimním zkušebním období 2023 10:00 – 16:30 hod.
18. 9.
- Fyzika přírody pro fakultní školy , MFF UK; vybraní žáci oktáv
- Exkurze z biologie – Geopark Roztyly; 4.c
19. 9.
- Festival Čtení ve vlaku – Praha-Beroun-Praha; 3.c, 5.c
- Branný závod Legie; vybraní žáci z kvint – oktáv
21.9.
- Poprask – malá kopaná; vybraní žáci z prim – sekund
25.-27. 9.
- Seznamovací kurz prim, rekreační středisko Věšín; 1.a-c
25. 9.
- Poprask – malá kopaná; vybraní žáci z tercií – kvart
- Exkurze z biologie – Geopark Roztyly; 4.c
26. 9.
- Literární muzeum, Praha 6; 5.b, 7.a
- Přednáška z matematiky – Kuželosečky; 8.a-c
- Pražský pohár SŠ ve volejbalu; vybraní žáci z vyššího gymnázia
- Přespání v tělocvičně; 4.b
27. 9.
- Informace o studiu na fakultě informačních studií ČVUT – beseda; zájemci z vyššího gymnázia