Ve středu 22. února 2023 se naši žáci zúčastnili obvodního kola Zeměpisné olympiády. Jeho organizátoři letos přizvali bohužel pouze vítěze školních kol v jednotlivých kategoriích s výjimkou kategorie D, vyššího gymnázia, kde mohl zabojovat i druhý v pořadí.

V kategorii A (primy) se Daniel Kalivoda z 1. A umístil na pěkném 2. místě za Prahu 13, v celkovém postupovém pořadí, které se počítá dohromady i s Prahou 5 obsadil 5. místo. V kategorii B (sekundy) se Aneta Hájková ze 2. C stala nejlepší řešitelkou za Prahu 13, v celkovém pořadí obsadila 4. místo, což na další postup bohužel také nestačilo. V kategorii C Lukáš Vik ze 4. B vybojoval 3. místo za Prahu 13 a celkově 5. místo. A konečně v kategorii D (vyšší gymnázium), která nebyla dělena na Prahu 5 a Prahu 13, získal Jan Kodeš ze 6. C hezké 5. místo, přičemž mu postup do krajského kola bodově unikl opravdu jen těsně. Za účast děkuji také Karle Třešňákové ze 6. C, která nabrala cenné zkušenosti do budoucna.

Gratulujeme ke krásným umístěním, a byť z toho tentokrát smolně postupy do krajských kol nebyly, rozhodně naši žáci srdnatě bojovali a dobře reprezentovali. Se všemi milovníky zeměpisu se budeme opět těšit na shledanou v říjnu při tradičním Pražském glóbu.

– Mirek Panský –