V rámci dějepisné exkurze navštívili žáci našeho gymnázia 12.5.2026 město stříbra, Kutnou Horu. Prohlédli jsme si Vlašský dvůr, kde se razily stříbrné mince (včetně pražského groše), sestoupili jsme do bývalých stříbrných dolů a návštěvu města jsme zakončili prohlídkou skvostu pozdní gotiky, katedrály svaté Barbory.