Začátkem ledna se na našem gymnáziu opět uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády. Celkem se jí letos zúčastnilo 40 žáků napříč všemi ročníky od prim po oktávy. Všechny čtyři kategorie nabídly vyrovnané souboje. Méně úspěšní účastníci nabrali cenné zkušenosti, které mohou zúročit v následujících ročnících. Do odvodního kola v letošním roce z kategorií A, B, C postupují jen vítězové, pouze v kategorii D i 2. neúspěšnější řešitel.

V kategorii A (primy) vyhrál Daniel Kalivoda z 1. A, na druhém místě skončil Jan Matoušek z 1. C a na třetím Václav Martínek z 1. A. V kategorii B (sekundy) první místo vybojovala Aneta Hájková ze 2. C, druhé místo obsadil Tomáš Pavel ze 2. B a na třetím se umístil Jakub Kolář ze stejné třídy. V kategorii C nejtěsněji zvítězil Lukáš Vik ze 4. B přes Markem Fiedlerem ze 3. B a Matyášem Cafourkem ze 4. A. A konečně v kategorii D (vyšší gymnázium) postupuje Jan Kodeš společně s Karlou Třešňákovou, oba ze 6. C. Na smolném třetím místě skončil Vojtěch Suchý ze 7. A.

Vítězům a postupujícím gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v obvodním kole, které se uskuteční ve druhé polovině února. Ostatním děkujeme za účast a se všemi milovníky zeměpisu se budeme opět těšit na shledanou v říjnu při tradičním Pražském glóbu.

 

– Mirek Panský –