Sport ve škole

V zimních měsících se žáci sekund a kvint pravidelně účastní lyžařského výcvikového kurzu v Rakousku.

Každoročně pořádáme pro septimy sportovní kurz v Horním Bradle.

Závěr školního je roku je ve znamení sportovních dnů ředitele školy.

Během plaveckých dnů ředitele školy mají studenti možnost předvést své dovednosti ve vodě.

Již tradičně měří své síly studenti každý rok ve florbalovém turnaji.

Oblíbený DUATLON (plavání + běh) je zábavným zpestřením školního roku.

Fotografie z různých sportovních akcí si můžete prohlédnout zde.

Sportuj ve škole“ – soutěž videoklipů

„Skákej výš, házej dál, stopuj míč, jako kdybys ligu hrál“ je část hymny Asociace školních sportovních klubů, ke které bylo soutěžním úkolem natočit videoklip.    Našeho natáčení se účastnilo přes padesát studentů napříč ročníky, samotné natáčení přibližuje Terka Koulová (2.c) : „měla jsem možnost zúčastnit se natáčení videa pro školu do sportovní soutěže. V úvodní části jsem pomáhala Zorce Matuštíkové (2.c) s chvatem [učikomi] z juda. Byl to zajímavý zážitek vyzkoušet si novou aktivitu a pomoci tak k získání ceny pro školu. Vyhráli jsme třetí místo a peněžní částku na nákup věcí do tělocvičny.“
V soutěži jsme vyhráli 3. místo a odměnu 20 000 Kč, které použijeme na nákup sportovních pomůcek do hodin Tělesné výchovy.
VIDEOKLIP NAŠEHO GYMNÁZIA
https://www.youtube.com/watch?v=3BAOuk3MQkQ&index=14&list=UUAfKGfdD7ovT9YocMyKvbfg

Všem studentům za účast při natáčení DĚKUJEME
-Jakub Koráb-

LYŽAŘSKÉ KURZY 2017

Na tři LYŽAŘSKÉ KURZY v průběhu první třetiny letošního roku vyrazilo celkem 168 studentů ze sekund a kvint. Upravené a zasněžené sjezdovky v rakouském Hinterstoderu byly ideální pro zdokonalování v lyžařských dovednostech.

A jak vnímají LYŽAŘSKÉ KURZY sami studenti?

Veronika Vaňová, 5.b (8.-13. 1. 2017)

Letošní lyžařský kurz v Rakousku se velice vydařil. Protože jsme jeli hned v prvním, lednovém termínu, tak jsme měli výborné sněhové podmínky. Mlha z prvního dne nás příliš netrápila a v obou rozsáhlých areálech jsme si zalyžovali na přírodním sněhu. Ubytovaní jsme byli ve výborně situovaném hotelu Alpenrose s příjemnou horskou atmosférou. Všichni, jak studenti, tak učitelé, jsme kurz ve zdraví přežili. Myslím, že mohu říct za všechny, že jsme si pobyt užili.

Nela Němcová, 2.c (26.2. – 3.3.2017)

V týdnu od 26. února do 3. března byla sekunda A a C na lyžařském kurzu v rakouském Hinterstoderu. V neděli po obědě jsme vyjeli a po šestistihodinové jízdě autobusem jsme dorazili do penzionu Alpenrose. V pondělí proběhlo rozřazení do skupin 1-5 podle lyžařských schopností. Lyžovali jsme dopoledne a odpoledne a mezi tím jsme se vraceli do penzionu na oběd. Večer jsme hráli BINGO a jiné zábavné hry, dívali se na video o carvingu (které u některých studentů nesklidilo velký úspěch) nebo na zajímavý film. Ve středu jsme měli zkrácené lyžování a ve čtvrtek jsme navštívili jiné, o něco menší lyžařské středisko Wurzeralm. Přestože jsme jeli na hory na začátku března, sněhové podmínky byly příznivé. Všichni studenti si z kurzu něco odnesli, a ať už se jedná o zlepšení v lyžování nebo bolavé svaly, hory si většina moc užila. Naštěstí se nikdo vážně nezranil a těšíme se, až pojedeme v kvintě na lyžák znovu.

Kačírková Hana, 5.a (12.-17. 02. 2017)

Letošní lyžák? Nekonečná zábava, nezapomenutelný zážitek! I přes pár nepříjemností si všichni udrželi dobrou náladu a celý týden nás doprovázely vtípky čarující úsměvy na tvářích profesorů i studentů. Legendární hlášky, které létaly ze všech stran, si všichni budeme pamatovat ještě hodně dlouho. Ale stejně jako padaly legrační poznámky jsme padali i my – naštěstí se vše obešlo bez zranění. Všeobecnému dobrému rozpoložení napomohlo i výborné počasí a dobré sněhové podmínky. Litujeme jen jediné věci – že to nebylo delší.