Bylo chladné a mlhavé páteční ráno. 23. září vyrážela oktáva C společně s panem profesorem Korábem a paní profesorkou Martínkovou na fyzikální výlet do Liberce. Sraz okolo osmé ranní na východním cípu Prahy se na některých spolužácích poznamenal, i přes to jsme se však velice těšili. Cesta šla hladce a rychle, za hodinku a půl jsme již stáli před iQLANDIÍ v Liberci. Jako první nás čekaly laboratoře s různými pokusy na téma nanosvět. Výklad byl velmi odborný a pokusy zábavné a poučné. Následovala série demonstrovaných ukázek všelijakých výbuchů, plamenů a střeliva, vedená odborníkem z týmu iQLANDIA. 
Poté jsme dostali prostor užít si celou expozici. Nespočet zajímavých pokusů, fakta na každém rohu a hlavně, spousta zábavy. Nikdo se nenudil a náš čas v iQLANDII se již pomalu chýlil ke konci. Následoval přesun do sousedního aquaparku Babylon Liberec, kde se každý realizoval dle svého. Komu zbyla ještě špetka energie, opakovaně sjížděl tobogány, někdo sáhl po klidnější zábavě typu vířivka či sauna. Celý komplex byl relativně malý, ale na své menší rozměry nabídl opravdu velkou paletu využití. Opět platilo to stejné, jako v iQLANDII, se spolužáky se člověk nenudí. A je to tak!
Tři hodinky utekly jako voda a nás čekala večeře a návrat do Prahy. V autobuse zpět panovalo ticho a klid, někdo využil příležitosti a zavřel po dlouhém dni oči.
Myslím si, že mohu za celou oktávu C poděkovat za realizaci a shrnout celý výlet jedním slovem, fantastický!
Vladimír Ostrovský, oktáva C