V předvánočním čase měla naše škola tu čest přivítat RNDr. Jiřího Martínka, Ph.D., odborníka v oblasti historie, geografie, kartografie, a také lovce v soutěžním pořadu Na lovu, který vedl inspirativní besedu na téma Paměť s žáky tercií a kvint.

V závěru besedy, která úspěšně propojovala teoretické vzdělání s praktickým světem, byl prostor na dotazy i simulovanou vědomostní soutěž Na lovu, kterou kvintáni nad doktorem Vševědem dokonce vyhráli.

Celkově byla návštěva pana doktora nejen vzácnou příležitostí pro naše žáky k získání nových znalostí, ale také zdrojem inspirace pro jejich budoucí akademické a profesní cesty. A jak vnímají návštěvu pana doktora žáci, zhodnotila Míša Gajdošová z 3.a:

„Pan doktor byl moc milý, při přednášce odpovídal na otázky na téma paměť, například jak u něj funguje bezděčná paměť, neboli co někde vidíme nebo zaslechneme a zapamatujeme si to, aniž bychom se to učili cíleně. Dozvěděla jsem se i něco nového o tom, jak probíhá natáčení soutěže, třeba že siluetu lovce na začátku soutěže „hraje“ někdo ze štábu.

Na konci jsem si i s dalšími zahrála školní verzi soutěže Na lovu. Uvědomila jsem si, že odpovídat na otázky na čas není vůbec jednoduché, a teď už více soucítím se soutěžícími, kteří často odpovědi ví, ale v časové tísni si je nevybaví a nestačí odpovědět. Doktor Martínek věděl téměř vše a jak jsem očekávala, soutěž vyhrál. Dokázal, že přezdívku doktor Vševěd si právem zaslouží.

Poté se studentům na památku podepsal a vyfotil se s nimi.“