Každoroční podzimní zeměpisná soutěž už zná postupující do celopražského finále.

Před podzimními prázdninami se na našem gymnáziu uskutečnilo školní kolo každoroční podzimní zeměpisné soutěže Pražský glóbus. Celkově se zúčastnilo bezmála 50 žáků napříč ročníky od prim až po oktávy. Na začátku tohoto týdne organizátoři ze Stanice přírodovědců DDM Praha zveřejnili postupovou listinu a kritéria.

V kategorii A – primy a sekundy – zvítězil Viktor Čermák ze 2 B., na druhém místě skončil jeho spolužák Jiří Kalaš a třetí místo vybojoval Daniel Kalivoda ze 2. A. Do celopražského finále byli pozváni v této kategorii bohužel pouze nejlepší dva.

V kategorii B – tercie a kvarty – byl nejúspěšnější Šimon Trop ze 4. C, stříbrný byl Tomáš Fürst ze 4. A a bronzový jeho spolužák Dominik Krolák. S ohledem na vysoké dosažených bodů pozvali organizátoři do finále z této kategorie také čtvrtého Adama Čížka ze 4. C a pátého Richarda Gerdu ze 4.B.

V kategorii C – kvinty až oktávy – obsadil první místo Petr Smrčka ze 7. C, druhý byl Jan Pokuta ze 6. C a třetí Jonáš Veselý ze 7. A. Do celopražského kola je přizván i čtvrtý Jan Kodeš ze 7. C.

Postupujícím gratulujeme a držíme palce do finále soutěže. Ostatním děkujeme za účast a se všemi milovníky zeměpisu se budeme opět těšit na shledanou při olympiádě v závěru roku 2023.

 

– Mirek Panský –