Zeměpisná olympiáda 2021

Ve středu 6. a ve čtvrtek 7. ledna 2021 se na našem gymnáziu uskutečnilo distanční formou školní kolo Zeměpisné olympiády. Účast letos byla i navzdory okolnostem hojná (71 žáků) a všechny kategorie nabídly vyrovnané souboje. Méně úspěšní účastníci nabraly cenné zkušenosti, které mohou zúročit v následujících ročnících. Do odvodního kola v letošním roce postupují nejen vítězové jednotlivých kategorií, ale i úspěšní řešitelé na 2. a 3. místě.

V kategorii A (primy) zvítězila Zuzana Pekarčiková (1. A), dalšími postupujícími jsou: Mariana Ptáková (1. B) a Filip Procházka (1. A). V kategorii B (sekundy) zvítězil Lukáš Vik (2. B), s ním postoupili také: Saveliy Gololobov (2. B) a Jana Vonásková (2. B). V kategorii C (tercie a kvarty) zvítězil zkušený Jonáš Veselý (4. A) a z postupu se s ním radují i: Vojtěch Škarpa (3. B) a Petr Smrčka (4. C). A konečně v kategorii D (vyšší gymnázium) zvítězil Jan Tkačík (5. C), a postup si zajistili také Vojtěch Suchý (5. A) a ostřílený soutěživec Petr Kühn (6. A).

Vítězům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v obvodním kole, které se uskuteční distanční formou ve druhé polovině února. Ostatním děkujeme za účast a se všemi milovníky zeměpisu se budeme opět těšit na shledanou v říjnu při tradičním Pražském glóbu.

– Mirek Panský –