V letošním školním roce absolvovalo celkem 7 tříd (celkem 159 žáků) třídenní prožitkové a seberozvojové kurzy na podporu třídních kolektivů v pražských Kunraticích.

Hodnocení Zážitkových kurzů 2024 od účastníků:

Filip 4.a

Zaměření našeho kurzu bylo na stmelování kolektivu, což bylo velice potřeba. Jsme rádi, že jsme se tohoto kurzu mohli zúčastnit, a to proto, že jsme se mohli navzájem lépe poznat. Program byl zajímavý, netradiční a fyzicky uzpůsobený jednotlivému třídnímu kolektivu.

Marek 4.b

Zážitkový kurz jsme si náramně užili. Lektoři byli přátelští a snažili se kurz udělat co nejzábavnější. Počasí vyšlo skvěle a ubytování bylo velmi pohodlné a čisté. Na vztahy ve třídě to mělo určitě pozitivní vliv. Myslím si, že tento kurz zlepšil, či dokonce vytvořil nové vztahy. Celkově bych kurz ohodnotil jako velmi přínosný pro celou třídu.

Adéla 4.c

Určitě mluvím i za zbytek mé třídy, když napíšu, že jsme si kurz velmi užili. Zase jsme se o něco lépe poznali a vztahy v naší třídě to určitě upevnilo. Všechny připravené aktivity byly zábavné a všechny nás zaujaly. Šlo hlavně o podporu spolupráce a komunikace ve třídě. A nesmím zapomenout na skvělou stravu a určitě bych na kurz jela znovu :). Děkuji za příležitost se kurzu účastnit.

Adam 6.a

Kurz jsme si velmi užili, byli jsme vedeni k nahlížení na život z různých úhlů pohledu. Vše se odehrávalo ve velmi pozitivním duchu. Bavili nás především venkovní týmové aktivity a líbil se nám také velký prostor pro náš volný čas.

Hynek 6.b

Zážitkový kurz v Kunraticích byl cenným přínosem do třídního kolektivu. Velice jsme si to užili, aktivit bylo hodně a byly zábavné. Lektoři byli přátelští a snažili se co nejvíce o spřátelení naší třídy. Vcelku se jim to povedlo a třída teďka funguje lépe. Více si rozumíme a lépe se nám komunikuje.

Nela 6.c

Napříč celým zážitkovým kurzem jsme absolvovali spoustu ať už společenských tak fyzicky náročnějších aktivit v ideálním poměru, které nám pomohly prohloubit důvěru v sebe samotné i v ostatní, stmelit třídní kolektiv, poznat více spolužáky a zažít skvělé zážitky. Za celou třídu mužů s klidem říct, že jsme si tyto tři dny na zážitkovém kurzu moc užili.

Zuzka 7.c

Zážitkový kurz jsme si opravdu užili. Ze začátku jsme neměli velká očekávání, spíše obavy, zda to není pro menší děti nebo že aktivity nebudou pro nás to pravé. Byli jsme velmi mile překvapeni, jak nás téměř všechny aktivity bavily a opravdu sjednotily jako třídu. Měli jsme příležitosti povídat si (ne nijak nuceně) s lidmi, se kterými si normálně o přestávkách nepovídáme. Vyhovoval nám poměr sportovních, přemýšlivých a odpočinkových činností. Jsme rádi, že máme krásný zážitek, na který budeme vzpomínat, ačkoli se nám čas jako společné třídě pomalu krátí.