Partnerství s Národním divadlem

Školní rok s Národním divadlem!
Studenti našeho gymnázia mají v letošním školním roce 2018/2019 jedinečnou a neopakovatelnou příležitost účastnit se spolupráce s Národním divadlem.
Stali jsme se Partnerskou školou Činohry ND. Tímto se před námi otevírá úžasná možnost proniknout více do krás divadelního prostředí, a poznat tak blíže „prkna, jež znamenají svět“.
Čeká nás mnoho zážitků v podobě návštěv tvůrčích dílen, dopoledních i večerních představení, návštěv generálních zkoušek, besed s dramaturgy a režiséry a také workshopů.
Studentům je navíc nabídnuto začlenit se do nového formátu pro mladé milovníky divadla – Young ND! Jeho součástí budou pravidelná setkávání na představeních Činohry Národního divadla, setkávání s tvůrci divadelních her a mnoho dalších diskuzních programů.
Je nám velkou ctí být součásti tohoto projektu a velmi se těšíme na vzájemnou tvůrčí spolupráci!

 Článek v časopisu Národní divadlo č. 7, březen 2019, s. 30

 Informace v brožurce ND+ (činohra)

Druhé lednové úterý dopoledne, tedy 8.1.2019, jsme měli jakožto jediná třída naší školy tu čest navštívit Národní divadlo.
V doprovodu svůdné zaměstnankyně ND jsme se v divadelní zkušebně stali součástí jakéhosi týmového programu ke hře Maryša, při kterém jsme se jako třída ještě lépe poznali  a prověřili jsme si naše herecké schopnosti.
Kolem půl šesté hodiny večerní se před budovou ND již formoval elegantně oděný hlouček spolužáků. Následovala půlhodina s dramaturgyní, od které jsme se dozvěděli něco více o nejnovějším zpracování hry a ihned poté jsme se pohodlně usadili před pódiem a hra začala.
Maryša byla pojata velmi moderně se spoustou alternativních uměleckých prvků. Jediné co zůstalo, byly mistrně ztvárněné hlavní postavy a původní dialogy. Mužské obecenstvo určitě ocenilo scénu, kterou protagonistka odehrála pouze ve spodním prádle a všechny překvapila novodobá příprava „poslední kávy” v rychlovarné konvici.
Jakožto třída jsme si den užili a těšíme se na další návštěvu divadla.

-Adam Eliášek; 7.b-